Haber

Genç yaşına rağmen kazandığı madalyalar yaşıtlarına örnek oldu.

– Genç yaşına rağmen kazandığı madalyalar yaşıtlarına örnek oldu.

SİVAS – Sivas’ta yaşayan İlayda Emen, 23 yaşında kazandığı 200’e yakın madalyayla yaşıtlarına örnek oluyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nde eğitimini tamamlayan 23 yaşındaki İlayda Emen, babasının isteği üzerine 9 yaşında abdest almaya başladı. Geçmişte babasının da wushu ile ilgilendiğini belirten Emen, 13 yıl boyunca çeşitli şampiyonalara katılarak 200’e yakın madalya kazandı.

13 yıllık spor kariyerinde 200’e yakın madalyası bulunan Emen, genç yaşıyla dikkat çekiyor ve yaşıtlarına örnek oluyor. Çocuk oyunlarında dünya birinciliği, dünya ikinciliği ve üçüncülüğü, Avrupa şampiyonası, Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü, Balkan şampiyonluğu ve sayısız Türkiye şampiyonluğu bulunan Emen, başarılarını devam ettirmek istediğini ve deneyimlerini çocuklara aktarmaktır.

“İsteyen sporculara bildiklerimi aktarmak istiyorum”

13 yıldır Wushu Kunfu ile ilgilendiğini ifade eden İlayda Emen, “200’e yakın madalyam var, 13 yıldır aktif olarak spor hayatımı sürdürüyorum. Yarışlar için daha çok çalışıyorum ve bunun sonucunda başarılar elde ediyorum.” doğal olarak geliyor.spor kariyerime devam ediyorum ama bildiklerimi öğrenmeye istekli olanlar var.bunu sporculara aktarmak istiyorum.bu durumumun yanı sıra antrenör olmak istiyorum.bu sporun bana çok katkısı var. kampların ve yarışların insanoğluna katkısı çok fazla.her gencin ve çocuğun sporla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.hem ruhen hem bedenen rahatlamak için hem de hayatını değiştirmek için. bir şeyler ekle bende dünya çocuk oyunları şampiyonası dünya ikinciliği ve üçüncülüğü Avrupa şampiyonası avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü var bunların dışında türkiye şampiyonaları balkan şampiyonaları ve üniversiteler arası türkiye şampiyonalarım var görenler O kadar çok madalyam var ki şaşırıyorlar, eğleniyorlar. Bu kadar çok madalyam olduğunu görenler insanlarda istek uyandırıyor ve bu tür bir başarıyı yakalamak istiyorlar.”

duzkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu