Haber

Suudi Arabistan’da şiddetli yağış yolları kapattı, araçlar sele kapılarak sürüklendi

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde dün etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle birçok ana yol sular altında kalırken çok sayıda araç da sele kapılarak sürüklendi.

Suudi Arabistan merkezli “El-İhbariyye” televizyon kanalında yayınlanan görüntülerde, şiddetli yağış nedeniyle Cidde’deki caddelerde büyük ölçülerde su birikintilerinin oluştuğu ve onlarca aracın suda sürüklendiği görüldü.

Ülkenin resmi ajansı SPA’nın haberine göre, Ulusal Meteoroloji Merkezi Sözcüsü Hüseyin el-Kahtani, Cidde’yi tesiri altına alan yağışların çok şiddetli olduğunu söyledi.

2009’dan bu yana Cidde’de görülen en yüksek ölçüde yağış

Kahtani, yağışların yaklaşık 8 saat sürdüğünü ve bunun 2009’dan bu yana Cidde’de görülen en yüksek ölçüde yağış olduğunu kaydetti.

Mekke belediyesi de hazırlıklarını artırdığını ve bölgedeki belediyelere 10 bin personel aktarıldığını bildirdi.

Suudi Arabistan Ulusal Meteoroloji Merkezinin erken ikaz sistemi, şiddetli yağış nedeniyle Cidde’deki uyarı seviyesini “alarm” düzeyine çıkarmıştı.

Çok sayıda araç hasar gördü

Suudi Arabistan’ın “Al Arabiya” televizyonu da Cidde kentindeki yürütme organlarının acil durumlar için takımlarını seferber ettiğini ve saha gruplarının suyun süratli bir halde tahliyesi için çalıştığını duyurdu. Haberde, şiddetli yağışın Cidde’deki caddeleri sular altında bırakması sonucu çok sayıda aracın hasar gördüğü aktarıldı.

Şiddetli yağış nedeniyle dün Mekke-i Mükerreme bölgesinde birçok yol ve tünelin kapandığı ve Cidde’de 2 kişinin öldüğü bildirilmişti.

Cidde’deki birtakım mahallelerde su baskını yaşandığı, kentte eğitime orta verildiği ve uçuşların durdurulduğu kaydedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu